Melyik másolópapír a legjobb választás? Segítünk a döntésben

Melyik másolópapír a legjobb választás? Segítünk a döntésben

A másolópapír és a nyomtatópapír között van némi különbség, annak ellenére, hogy a legtöbben ugyanazt a terméket értik a két elnevezés alatt. Hogy mi az eltérés, kiderül ebből a cikkből, de előbb nézzük meg, milyen papírt érdemes használni és hogyan spórolhatunk vele. 

Az olcsó másolópapír nem biztos, hogy költséghatékonyabb is

 

Annak ellenére, hogy mindenki igyekszik kevesebb felesleges papírhulladékot gyártani, még mindig több milliárd tonna gyűlik össze évente újrahasznosítás céljából. Amikor betesszük a megfelelő rekeszbe a másolópapírt vagy otthon a nyomtató tálcájára helyezzük, nem is gondoljuk végig, milyen hosszú és költséges folyamat előzi meg ezt az egyszerű mozdulatot.

 

A legtöbb papírt ma már csomagolásra használjuk, de jelentős arányban alkalmazzuk irodákban, oktatási célra, hivatalos ügyintézések esetén is, hogy csak a hagyományos A4-es másolópapírt említsük. 

 

Vásárláskor érdemes megfontolni, hogy a legvékonyabb, olcsóbb papír mellett tesszük le a voksunkat vagy a kissé súlyosabb papír (80 g/m2 felett) mellett döntünk. A kisebb súlyú (vékonyabb) másolópapírra nagyszerűen fénymásolhatunk. Több ezres csomagban, jellemzően A4-es (297 x 210 mm) méretben kapható. Ez a tipikus fénymásolópapír, ami a legkedvezőbb áron elérhető.

 

Ha fontos levélről, kéziratról, szerződésről, árajánlatról van szó, érdemes eggyel feljebb lépni és beruházni egy jobb minőségű papírcsomagra, ami 90 g/m2-nél kezdődik és 96-os fehérséggel bír. Ez általában árban is súlyosabb egy kicsit, cserébe mindkét oldalára nyomtathatunk úgy, hogy biztosan nem látszik át a tinta. Ezt figyelembe véve költséghatékonyabb módszer. 

 

A másolópapír minősége marketing szempontból is lényeges

 

Az ennél is vastagabb papír lehet akár 250 g/m2-es is, már inkább nevezhető kartonnak, de helye van minden vállalkozásban. Az érintésnek ugyanis fontos szerepe van az üzleti életben, az ügyfelek pedig szeretik a minőségi megjelenést párhuzamba állítani a minőségi szolgáltatással. A nagyobb g/m2 megjelölés hangsúlyosabb kontúrokat és szebb színeket biztosít, akár lézer, akár tintasugaras nyomtatóval dolgozunk.

 

Ha például marketing kiadványról, étlapról, plakátról vagy általános tájékoztatóról van szó, a papír vastagságának növelése hitelességet és megbecsülést eredményezhet. 

 

Ahogy a papír súlya, úgy a színe is hatással van arra, milyen benyomást teszünk másokra. A magas fehérségű lapok a precizitást és a minőséget hangsúlyozzák. A színes másolópapír segíti a vizuális iratrendezést és változatosabbá, egyedivé teheti a nyomtatást. Az újrahasznosított másolópapír pedig a környezetvédelmi szempontokat hozza előtérbe, ami egyre több vásárlónál kardinális kérdés. 

Mi a különbség a másolópapír és a nyomtatópapír között?

 

És most térjünk vissza arra, hogy mi a különbség a másolópapír és a nyomtatópapír között. A másolópapír vékony, ideális egyszerű szöveges dokumentumokhoz és fénymásolatokhoz. Képek, logós fejléccel ellátott lapok nyomtatására kevésbé alkalmas, mivel a színek összemosódhatnak rajta. Mindemellett megfizethető választás azok számára, akik alacsony költségvetéssel terveznek. 

 

A nyomtatópapír jó minőségű, vastagabb papír, amely általában drágább is. Ha grafika vagy kép is megjelenik a nyomtatványon, érdemesebb ezt választani, persze figyelembe véve a nyomtatónk képességeit. 

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top